BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatoldalú Gazdasági Tanácsot szeretne a kormány

A Gazdasági Tanácson belüli testület, stratégiai és operatív bizottság létrehozását javasolja a kormány a partnereknek pénteken az előzetes szakmai egyeztetésen – tájékoztatta a tanácskozást megelőzően Herczog László, a Gazdasági Minisztérium miniszteri megbízottja az újságírokat.

2001. március 30. péntek, 10:05

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Herczog szerint távlatilag az is elképzelhető, hogy a kormány ugyan részt venne az előterjesztések előkészítésében, a bizottságok, illetve a tanács munkájában, a vitában, de a jelentésekről, az állásfoglalásokról nem szavazna - mondta miniszteri megbízott. Így a testület konszenzussal fogadhatna el olyan kritikai jelentéseket is, amelyekkel a kormányoldal nem azonosulna. Mindez kifejezhetné a testület nagyobb autonómiáját.
A kormányzat javasolja azt is, hogy a Gazdasági Tanács résztvevői alkossanak hat oldalt. A kormány, a munkaadók, a szakszervezetek, a kamarák, a külföldi befektetők, a pénzügyi szektor oldala lényegében a tanács jelenlegi résztvevői körét alkotná. Ugyanakkor az oldalálláspontok kialakítása megkönnyítené a vitát, az eltérő és egyező vélemények összegzését, az eltérő álláspontok közelítését.
A javaslat szerint létrehozandó stratégiai bizottság a stratégiai koncepciókkal, reformelképzelésekkel foglalkozna. Az operatív bizottság a napi aktuális kérdésekkel foglalkozna.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet