BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nő a villamosenergia-igény

Lassan, de tartósan nőtt az elmúlt években a villamosenergia-igény - tájékoztatta a Magyar Villamos Művek (MVM) Rt. közleményben az MTI-t csütörtökön.

2001. március 29. csütörtök, 08:33

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tavaly a bruttó fogyasztás 38,270 gigawattóra volt az 1999. évi 38 gigawattóra és a mélypontnak tekintett 1992-es évi 34,8 gigawattóra után. A tavalyi fogyasztás az 1986-os szintnek felel meg. A kisfogyasztói igények gyakorlatilag stagnáltak, emellett a nagyfogyasztói ipar igénye a kevésbé energiafaló technológiák elterjedésével csak mérsékelten emelkedett. Az éves csúcsterhelés tavaly 5,742 megawatt volt, az 1999. évinél mintegy 50 megawattal, az 1986. évinél 500 megawattal alacsonyabb.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet