BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább fogyunk, de egyre kevésbé

Tovább mérséklődött a népesség természetes fogyásának üteme januárban, a születések száma emelkedett, a halálozásoké pedig csökkent - derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) mai gyorstájékoztatójából. Az előzetes adatok szerint januárban 8400 gyermek született és 11400 fő halt meg, ez ezer lakosra számítva 9,9 élve születést és 13,4 halálozást jelent. A népességfogyás üteme főleg a halálozások számának jelentős mérséklődése miatt csökkent januárban: csaknem 4 ezer fővel (26 százalékkal) haltak meg kevesebben, mint egy évvel korábban.

2001. március 26. hétfő, 09:58

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A születések száma 3,4 százalékkal volt magasabb az elmúlt év januárinál. Ez év januárban a halálozások száma 3000 fővel haladta meg a születésekét, azaz a népesség természetes fogyása 3,4 ezreléket tett ki (2000 januárjában több mint 7 ezerrel csökkent a lélekszám).
A lakosság száma tavaly év végén 5 ezerrel haladta meg a 10 milliót. A februári népszámlálás alapján júliusban kerülhet nyilvánosságra az ennél frissebb (és pontosabb) adat. Az év első hónapjában 1100 pár kötött házasságot, csaknem 230-cal kevesebb, mint tavaly januárban.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet