Az Európai Unió az önkormányzatok által a vállalkozóknak nyújtott adókedvezményeket azonosan kezeli az állami kedvezményekkel. A magyar kormány úgy véli, hogy az önkormányzatokat megkíméli a kedvezmény engedélyeztetésének bürokratikus eljárásától, ezért egyszerűen megvonja tőlük a kedvezményadás jogát. Cserébe megemlíti azt az évi 3–5 milliárd forintot, amennyivel több bevételhez jutnak a mentességek és kedvezmények fokozatos felszámolásával. Részletek a mai NAPI Gazdaságban.
2001. március 24. szombat, 06:59
