Jefimov ugyanakkor annak a véleményének is hangot adott, hogy kétoldalú kereskedelem fejlődésének lassulásáért a magyar fél a felelős. A kereskedelmi liberalizáció csak részben valósult meg, Magyarország protekcionista intézkedéssekkel védi gazdaságát, míg a hazai bankok túl kockázatosnak ítélik meg a Föderáció tagállamait.
