Magyar részről kell erőfeszítéseket tenni, hogy a hazai vállalatok növelni tudják eladásaikat Kínában - jelentette ki Balás Péter külgazdaságért felelős helyettes államtitkár kínai és magyar üzletemberek előtt csütörtökön. A Magyar Befektetési és Kereskedelemfejlesztési Kht. (ITDH) közreműködésével tartott üzletember-találkozón az is elhangzott, a kínai kormány felismerte, hogy a hosszú távú kétoldalú együttműködés elősegítése érdekében a magyar eladások fokozására támogató intézkedések bevezetésére volt szükség.
2001. február 15. csütörtök, 12:05
