BUX 139388.53 1,28 %
OTP 44890 2,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A magyar exportőrök lecsúsznak a romániai búzaüzletről?

Romániának 500 ezer tonna malmi búzát kell importálnia, hogy az új termés betakarításáig fedezhessék az ország szükségleteit – közölte a román mezőgazdasági minisztérium. A magyar gabonakereskedők már több hete lecsaptak a román piacra – miután Románia jelentősen, 15 százalékra csökkentette a búza importvámját – ugyanakkor a magyar exportárualap véges.

2001. február 14. szerda, 11:06

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az amerikai kölcsön kapcsán mindenesetre a magyar részvétel szakértők szerint kizárt, az amerikaiak általában amerikai árura adnak hitelt, a tengerentúli búza ugyanakkor olcsóbb is lehet a magyarnál, minősége azonban gyengébb. A tárca szerint jelenleg félmillió tonna hazai búza felvásárlásával számolhatnak a romániai malom- és sütőipari vállalatok, ebből április végéig lehet fedezni az ország szükségleteit, de májustól augusztus végéig importra van szükség. A minisztérium még nem döntött a búzavásárlás mikéntjéről, de Ilie Sarbu szakminiszter korábban azt mondta, hogy ha az amerikai kormány támogatta GSM 103 program keretében felhasználható 100 millió dollár kölcsönből importálnak, akkor ebből a pénzből nem csak malmi búzát vásárolnak, hanem más mezőgazdasági termékeket is.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet