BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyorsabban gyógyulhat fel Robert Fico, mint hitték

A komoly komplikációk többsége elmúlt, a továbbiakban ambuláns kezelésben részesül a szlovák kormányfő.

2024. június 5. szerda, 19:43

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Robert Kalinák védelmi miniszter és miniszterelnök-helyettes szerdán Pozsonyban azt mondta, jelenleg a gyógyulás folyamatával kapcsolatos kérdések merültek fel, melyek alapján a korábbi feltételezésekhez képest gyorsabb lehet annak folyamata, mint azt korábban hitték.

A miniszterelnök-helyettes a TASR közszolgálati hírügynökség szerint megerősítette, hogy Robert Fico a továbbiakban a pozsonyi Szent Mihály Kórházban kap ambuláns kezelést. Hozzátette, az orvosok és a saját döntésétől is függ, hogy mikor térhet vissza hivatalos feladati teljesítéséhez.

A védelmi miniszter beszámolója szerint a jövő héten kerül a koalíciós tanács elé a „merénylettörvény” néven ismert törvénycsomag, mellyel olyan intézkedéseket kíván bevezetni a kormány, amelyek nagyobb biztonságot adhatnak az olyan személyeknek, akik a foglalkozásukból adódóan könnyebben a gyűlölet célpontjává válhatnak.

A javaslat többek között azt is korlátozná, hogy mely helyszíneken lehet tüntetést tartani.

Robert Fico szlovák miniszterelnök ellen május 15-én, egy Nyitrabányán kihelyezett kabinetülés után követett el merényletet a 71 éves lévai amatőr író, Juraj Cintula. Az incidens során az 59 éves kormányfőt négy lövés érte. Az elkövetőt a helyszínen elfogták és letartóztatásba helyezték.

Cintula a vallomásában azt mondta, azért követte el tettét, mert nem ért egyet a kormány politikájával.

A Fico elleni merénylet átrendezte az erőviszonyokat
A legutóbbi közvélemény-kutatások alapján látható, hogy a szlovák miniszterelnök pártja népszerűbb lett.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább→
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet