BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekord nyereség és leépítések a Èeský Telekom-nál

A Èeský Telekom csehországi vezetékes távközlési cég az idén 2500 állást szüntet meg, hogy javítson hatékonyságán. A vállalatnál tavaly 17322-en, tavalyelőtt még több mint 20 ezren dolgoztak. A cég vezérigazgatója tegnap azt közölte, hogy a cég központjából április végéig 1300 alkalmazottat küldenek el (ez a központ munkaerejének 30 százalékát képviseli).

2001. március 30. péntek, 09:34

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Èeský Telekom azt tervezi, hogy az idei év végére 300 telefonvonal jut egy alkalmazottjára a tavalyi 222-es átlaggal szemben, s ezzel a cég a legjobb európai távközlési vállalatokéval vetekedő pozícióba kerül. A szintén tegnap közzétett éves jelentésből kiderül, hogy a távközlési cég tavaly valamelyest növelte profitját: az 1999-es 6,17 milliárddal szemben tavaly 6,36 milliárd koronás rekordnyereséget ért el.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet