BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól fut a nagyszombati Peugeot-Citroën

2008. február 6. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szlovákia három autógyára 2006-hoz viszonyítva tavaly együttesen közel megkétszerezte termelését: a 2006-os 295 390 darabról 2007-ben 571 071-re növelte kibocsátását - jelentette a szlovák autóipari szövetség. A felfutás a nagyszombati PSA Peugeot-Citroën és a zsolnai Kia Motors autógyárnak köszönhető, mivel az 1991 óta üzemelő pozsonyi Volkswagen már évek óta gyakorlatilag változatlan számú gépkocsit gyárt. Céges bontásban még nincsenek meg az adatok, mindössze az nyilvánvaló: a PSA és a Kia éves kapacitása 300-300 ezer autó, a VW-é pedig évi 250 ezer, s az előző két telephely felfutása még tart. A maximális fordulatszám elérése esetén Szlovákia az 1000 főre jutó legyártott autók terén világelső lesz.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet