BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem kegyelmezett a bíróság: azonnal bilincs került a volt igazságügyi miniszterre

Huszonöt évi börtönre ítélték a hadiállapot kihirdetésében játszott szerepe miatt a volt dél-koreai igazságügyi minisztert. Súlyosbították az eredeti ügyészi indítványt.

2026. június 22. hétfő, 14:35

Fotó: SOPA Images/LightRocket via Gett / Kim Jae-Hwan - A dél-koreai Nemzetgyűlés látképe
A dél-koreai Nemzetgyűlés látképe
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Huszonöt éves börtönbüntetésre ítélte hétfőn egy szöuli bíróság Pak Szongdzse volt igazságügyi minisztert, miután bűnösnek találták a volt dél-koreai elnök által 2024-ben elrendelt hadiállapot kihirdetésében játszott szerepe miatt.

A szöuli központi kerületi bíróság döntésével súlyosbította a vádat képviselő különleges ügyész indítványát, amely 20 éves börtönbüntetés kiszabását kérte. Az első fokú ítélet kihirdetését követően

Pakot rögvest őrizetbe vették azzal az indokkal, fennáll a veszélye, hogy bizonyítékokat semmisíthet meg.

A volt minisztert azzal vádolták, hogy kulcsszerepe volt egy 2024 végén szított lázadásban, és hatalmával visszaélve 2024. december 3-án, miután a volt államfő, Jun Szogjol hadiállapotot hirdetett ki az országban, kabinetülést hívott össze, hogy a büntetésvégrehajtási intézetek kapacitásának felmérésével előkészítse azon politikusok bebörtönzését, akiket a hadiállapot alatt várhatóan letartóztatnak, és utasítsa az utazási korlátozásokról döntő minisztériumi tisztviselőket, hogy jelentkezzenek szolgálatra.

A vádlott végül hátat fordított az alkotmány védelmére vállalt kötelességének, amikor azt hitte, hogy a felkelés sikerrel járhat, és inkább úgy döntött, hogy részt vesz benne

– állapította meg a bíróság.

Jun Szogjol volt dél-koreai elnököt tíz napja ítélték 30 év börtönbüntetésre, mert 2024-ben utasítást adott katonai drónok küldésére a szomszédos Észak-Koreába, a vád szerint azzal a céllal, hogy provokálja Phenjant és ürügyet teremtsen a hadiállapot kihirdetésére.

Emlékezetes, Jun Szogjol volt dél-koreai elnököt 30 év börtönbüntetésre ítélték nemrég, mert 2024-ben utasítást adott katonai drónok küldésére a szomszédos Észak-Koreába, a vád szerint azzal a céllal, hogy provokálja Phenjant és ürügyet teremtsen a hadiállapot kihirdetésére.

Ez is érdekelhet