BUX 139987.90 0,26 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Citroën közel harmadával növelné termelését

A francia Citroën autógyártó a következő négy évben - legalább négy új modell piacra dobásával - több mint 30 százalékkal, évi 1,5 millió darabra akarja növelni termelését - értesült a Financial Times. A PSA Peugeot Citroën csoporthoz tartozó cég ennek érdekében közel 3 milliárd eurós beruházást akar végrehajtani, s a tervek között az is szerepel, hogy a Citroëneket jobban megkülönböztetik majd a Peugeot-któl.

2001. június 11. hétfő, 15:16

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Citroën vezérigazgatója szerint a növekedés még akkor is elérhető, ha az autópiac alig, vagy egyáltalán nem fog bővülni.
Bár a Citroën a nyugat-európai személygépkocsi- és kisáruszállító-piac 6,2 százalékát birtokolja, s nyereséges is, iparági elemzők szerint a márka csak szerény mértékben járul hozzá a csoport 4,2 százalékos profitrátájához. Ez is eredmény ugyanakkor a pár évvel ezelőtti, "semleges" állapothoz képest, a javulás főként a Picasso és a C5 modellek sikerével magyarázható. A cég várhatóan jövőre jelenik meg a C3 kisautóval, mely a remények szerint a legendás 2CV típus szellemi örököse lehet, míg a felső kategóriába tartozó C6-ost 2003-ban dobják piacra.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet