Nyugdíjba küldték a rendőrrobotot, miután nem sikerült teljesítenie a feladatát.
Az Ohio állambeli Dublinban tíz hónapon át szolgált a DubBot nevű biztonsági robot, amely 360 fokos kamerákkal, kétirányú vészhelyzeti kommunikációs képességekkel és egy a polgárokat a diszpécserekkel összekötő vészhívó gombbal volt felszerelve – írja a 24.hu.
A robotnak azonban nem kötődött a nevéhez egyetlen letartóztatás, büntetés, vagy jegyzőkönyv sem a tíz hónap alatt. Sőt, nem is észlelt olyan eseményt, amely rendőri beavatkozást igényelt volna.
A DubBot nyugdíjazását úgy indokolták, hogy „nem felelt meg a műveleti igényeknek”. A célja a bűnmegelőzés és a rendőrségi műveletek támogatása lett volna, valamint a város vészhelyzeti reagálásának javítása.
A kísérlet mintegy 67 500 dollárba, azaz 20,7 millió forintba került.
