BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés
Promo logo

Töltse le az Economx appot!

Tíz hónapig járőrözött, de egyetlen bűnözőt sem kapott el a rendőrrobot

Alig tíz hónap után nyugdíjazták a rendőrrobotot, miután egyetlen letartóztatás, vagy rendőri intézkedés sem fűződött a nevéhez.

2026. június 22. hétfő, 21:45

Fotó: Youtube
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nyugdíjba küldték a rendőrrobotot, miután nem sikerült teljesítenie a feladatát.

Az Ohio állambeli Dublinban tíz hónapon át szolgált a DubBot nevű biztonsági robot, amely 360 fokos kamerákkal, kétirányú vészhelyzeti kommunikációs képességekkel és egy a polgárokat a diszpécserekkel összekötő vészhívó gombbal volt felszerelve – írja a 24.hu.

A robotnak azonban nem kötődött a nevéhez egyetlen letartóztatás, büntetés, vagy jegyzőkönyv sem a tíz hónap alatt. Sőt, nem is észlelt olyan eseményt, amely rendőri beavatkozást igényelt volna.

A DubBot nyugdíjazását úgy indokolták, hogy „nem felelt meg a műveleti igényeknek”. A célja a bűnmegelőzés és a rendőrségi műveletek támogatása lett volna, valamint a város vészhelyzeti reagálásának javítása.

A kísérlet mintegy 67 500 dollárba, azaz 20,7 millió forintba került.

Kónya Polett
Kónya Polett

Ez is érdekelhet