BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sokkoló jelenet Moszkvában: Kim Dzsongun katonái együtt masíroztak az orosz hadsereggel

Történelmi pillanatnak számított az idei moszkvai győzelem napi felvonulás: először vonultak át észak-koreai katonák a díszszemle részeként a Vörös téren. A Koreai Néphadsereg egységei nem a külföldi delegációk között, hanem közvetlenül az orosz katonák mellett masíroztak.

2026. május 9. szombat, 14:04

Fotó: REUTERS / Alekszandr Zemljanicsenko - Észak- koreai katonák vonulnak fel a Győzelem Napján tartott katonai parádén, a náci Németország felett aratott második világháborús győzelem 81. évfordulóján, Moszkva belvárosában, Oroszországban, 2026. május 9-én
Észak-Korea katonái menetelnek a moszkvai Győzelem Napja katonai parádén , 2026. május 9-én, szombaton, a Szovjetunió náci Németország felett aratott második világháborús győzelmének 81. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségek során.
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A győzelem napi felvonuláson most először vonult át egy észak-koreai katonai különítmény az orosz katonai személyzetből álló díszszemle részeként a Vörös téren.

A Koreai Néphadsereg katonái az orosz katonák mellett vonultak át a Vörös téren, ahelyett, hogy a külföldi felvonulás résztvevőihez hasonlóan a hátvédsorban haladtak volna.

Ezt megelőzően észak-koreai katonák orosz egységekkel együtt részt vettek az ukrán fegyveres erők elleni harcban a Kurszki régióban.

Ahogy Kim Dzsongun észak-koreai vezető hangsúlyozta, a koreai hadsereg katonái még idegen földön is emlékeztek hazájukra; a támadásba lendültek, a becsületre emlékezve − számolt be róla az orosz Gazeta.

Vígh Gábor
Vígh Gábor
Vezető szerkesztő
A világlátott veterán azt csinálhatja, amit szeret: rácsodálkozik a világra, kérdéseket tesz fel, szerkeszthet, véleményeket közöl és ütköztet. Iskolára kereskedelmi üzemgazdász és történész. Közel áll hozzá a diplomácia, a külpolitika, a nemzetközi kapcsolatok, az autóipar és a vidékfejlesztés. A VG parlamenti tudósítójaként ’93-ban kezdett. Az ezredforduló előtt vezette a médiarovatot a Kreatívnál, írt a Figyelőnek, a Marketing és Médiának és a Menedzser Magazinnak. Dolgozott az MTV-nek és az induló RTL Klubnak. 18 évnyi külföldi munkavállalás után, a magyarországi médiához az online- és a print bulvárban tért vissza a Borsnál, majd 2023-tól az Economx szerkesztője, újságírója.

Ez is érdekelhet