BUX 137668.79 -1,31 %
OTP 44170 -1,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elkapták a Louvre-rablás utolsó gyanúsítottját

Őrizetbe vették a Louvre rablóbandájának utolsó tagját is, a razzia során három másik személyt is lekapcsoltak.

2025. november 25. kedd, 17:21

Fotó: Reuters / Abdul Saboor
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Elkapták annak a rablóbandának az utolsó tagját is, akik október 19-én kirabolták a párizsi Louvre-t. A negyedik gyanúsítottat kedd reggel a Laval tartománybeli Mayenne-ben tartóztatta le a francia Bűnüldözési Brigád (BRB).

A razzia során három másik gyanúsítottak, köztük egy 31 és egy 40 éves férfit, valamint egy szintén 40 éves nőt is letartóztattak – írja a Le Figaro.

A lap felidézi, hogy a rablás napján egy négyfős bűnözőcsoport egy emelőkosaras teherautót parkolt le a múzeum előtt, amelynek segítségében ketten feljutottak a világhírű múzeum Apollón-galériájába. Az első két gyanúsítottat október 25-én kapták el, akik ellen vádat emeltek és elrendelték előzetes letartóztatásukat.

A harmadik gyanúsított október 29-én fogták el, aki már ismert volt a hatóságok előtt, mivel számos közlekedési és erőszakos bűncselekményt, valamint tíz súlyos lopást is elkövetett korábban.

Gyerekjáték volt betörni a Louvre-ba, már a hatóság is elismerte
Közzétették a Louvre-ban elkövetett műkincsrablásról indított vizsgálat első eredményeit. Ebből tisztán kiderül, hogy az épület könnyen bevehető, a biztonsági rendszerek elavultak. A kulturális miniszter megígérte, hogy még az év vége előtt új eszközöket telepítenek az épület külső részére.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet