BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Budapesten találkozik Donald Trump és Vlagyimir Putyin

A magyar fővárosban ül le egymással az amerikai és az orosz elnök, akik a háború befejezéséről egyeztetnek majd. A csúcstalálkozót megelőlegező, rendkívüli hírről maga Trump számolt be.

2025. október 16. csütörtök, 20:01

Fotó: Getty Images / Andrew Harrer
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Budapesten találkozik Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök – ezt az amerikai elnök maga jelentette be csütörtökön, miután telefonon egyeztetett az orosz államfővel. A két államfő az orosz-ukrán háború lezárásának módjáról és a béke mikéntjéről tárgyal majd.

Donald Trump a Truth Social közösségi oldalán nagyon produktívnak nevezte a megbeszélést, amelyen megállapodtak a budapesti helyszínről, és további magas szintű amerikai-orosz előkészítő egyeztetésekről.

Egy közösen kijelölt helyszínen, Budapesten fogunk találkozni, hogy megnézzük, le tudjuk-e zárni ezt a »dicstelen« háborút Oroszország és Ukrajna között

– írta posztjában Trump.

Nem sokkal később, csütörtök este Orbán Viktor miniszterelnök csak annyit írt közösségi oldalán, hogy:

„Újabb nagyszerű esély a békére. És még csak csütörtök van!”

Korábban, a nyár folyamán már sor került egy alaszkai csúcstalálkozóra a két politikus között, és akkoriban is felmerült a magyar főváros mint potenciális helyszín. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök akkoriban úgy reagált, nem hiszi, hogy Putyint őszinte békevágy vezérli.

Megkezdődött a történelmi találkozó: farkasszemet néz egymással Putyin és Trump
Kiléphet a fényre a diplomáciai izoláció sötétségéből Putyin, és sokak szerint ezzel már nyert is. Moszkva első embere a világ nagyhatalmú vezetőjévé maszkírozza magát, nehogy csak a szankcionálandó agresszor szerepe égjen rá. Bővebben >>>
Sándor Zoltán
Sándor Zoltán
Gyerekkorától kezdve szeret írni, miközben a számok világa sem áll tőle távol. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem történelem alapszakán szerzett diplomát, majd a mesterszakot mint okleveles politológus szintén az ELTE-n végezte. Tanulmányait követően, mivel vonzotta a politikai újságírás, az online médiában helyezkedett el, 2021 februárjában az Alfahír munkatársaként kezdte szakmai pályafutását, 2024 novembere óta pedig az Economx szerkesztőségében dolgozik a gazdasági, üzleti és pénzügyi profilú lap munkatársaként. Hangsúlyosan közélettel foglalkozó újságíróként tevékenykedik, munkája során törekszik az alaposságra, a precizitásra és az adatközpontúságra, a kül- és belpolitika világán túl kiemelten a választások, a gazdaság, a demográfia, az energetika, a kultúra és a történelem különféle témáiban egyaránt ír, miközben a technológia bizonyos vetületei, a mesterséges intelligencia sem áll tőle távol.

Ez is érdekelhet