BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

„Visszavágsz, vagy meghalsz” – a brit parlament feloszlatását követelte Musk a londoni tüntetésen

Az amerikai techmilliárdos virtuálisan beállt a tiltakozók közé, és leszögezte, új brit kormány létrehozását követeli.

2025. szeptember 14. vasárnap, 18:35

Fotó: Getty Images / Win McNamee
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

„Vagy visszavágsz, vagy meghalsz” – ezt mondta Elon Musk videókapcsolaton keresztül a szélsőjobboldali aktivista, Tommy Robinson által szervezett tüntetésen. A Politico beszámolója szerint a szombaton Londonban tartott demonstráción a világ leggazdagabb embere a „parlament feloszlatását” és a kormányváltást szorgalmazott az Egyesült Királyságban.

A videós bejelentkezéssel több ezer fő előtt felszólaló Musk egy „Egyesítsük a királyságot” című tüntetés részeként vállalt szerepet, amelyet a szélsőjobboldali aktivista, Tommy Robinson, valódi nevén Stephen Yaxley-Lennon szervezett. 

Erőszak közeleg

– fogalmazott Elon Musk, aki a woke ellen is szólt, miközben bírálta a brit kormány online biztonsági törvényét, amely szerinte veszélyezteti a szólásszabadságot.

„Tényleg úgy gondolom, hogy kormányváltásra van szükség Nagy-Britanniában”

– szögezte le a Tesla alapítója, hozzáfűzve, szerinte nincs még négy évük, „fel kell oszlatni a parlamentet, és új szavazást kell tartani”.

Egy nő mustárt önt egy hotdogra egy Westminster Bridge-en felállított árus standjánál, miközben tüntetők vonulnak el a brit bevándorlásellenes aktivista Stephen Yaxley-Lennon, más néven Tommy Robinson által szervezett bevándorlásellenes tüntetés napján Londonban, Nagy-Britanniában, 2025. szeptember 13-án.
Fotó: Reuters

Azért is támadta verbálisan a kabinetet, amiért különféle bandák szexuális visszaéléseket követtek el, és jobbára bevándorlókhoz kötik az eseteket.

Keir Starmer brit miniszterelnökkel is szembeszállt, azzal vádolva őt, hogy „kétszintű rendfenntartást” alkalmaz, amely a jobboldali tüntetőket jobban bünteti, mint a baloldaliakat. Az állítást viszont azóta megcáfolták.

A mintegy 110 ezres létszámúra becsült megmozdulást a Guardian évtizedek óta a legnagyobb nacionalista eseményként jellemezte.

Ennyit még egy lottónyertes sem látna: Musk gigabónusza felér egy kisebb ország vagyonával
Elon Musk minden idők legnagyobb vezérigazgatói fizetési csomagját kaphatja: a Tesla részvényesei novemberben dönthetnek a tíz évre szóló ösztönzőről, amely teljesen átalakíthatja a cég jövőjét. Részletek >>>
Sándor Zoltán
Sándor Zoltán
Gyerekkorától kezdve szeret írni, miközben a számok világa sem áll tőle távol. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem történelem alapszakán szerzett diplomát, majd a mesterszakot mint okleveles politológus szintén az ELTE-n végezte. Tanulmányait követően, mivel vonzotta a politikai újságírás, az online médiában helyezkedett el, 2021 februárjában az Alfahír munkatársaként kezdte szakmai pályafutását, 2024 novembere óta pedig az Economx szerkesztőségében dolgozik a gazdasági, üzleti és pénzügyi profilú lap munkatársaként. Hangsúlyosan közélettel foglalkozó újságíróként tevékenykedik, munkája során törekszik az alaposságra, a precizitásra és az adatközpontúságra, a kül- és belpolitika világán túl kiemelten a választások, a gazdaság, a demográfia, az energetika, a kultúra és a történelem különféle témáiban egyaránt ír, miközben a technológia bizonyos vetületei, a mesterséges intelligencia sem áll tőle távol.

Ez is érdekelhet