BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Donald Trump tajtékzik a kínaiak miatt, csak azt nem tudni, miért

Az amerikai elnök azzal vádolta meg Kínát, hogy megsértette a vámok enyhítéséről szóló megállapodást. Ezzel ismét fokozódott a feszültség a világ két legnagyobb gazdasága között.

2025. május 30. péntek, 17:19

Fotó: Reuters / Ken Cedeno
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Donald Trump a saját közösségi oldalán azt mondta, Kína, szerinte nem meglepő módon, teljesen megszegte az Egyesült Államokkal kötött megállapodást. Hogy pontosan mire alapozta ezt a kijelentést Trump, hogy a május elején Svájcban megkötött megállapodást a kínaiak megszegték, azt egy szóval sem részletezte.


A megállapodás lényegében abban merült ki, hogy a két ország megállapodott a vámok mértékének csökkentését és folytatni fogják a kereskedelmi tárgyalásokat.

Jamieson Greer, az Egyesült Államok kereskedelmi képviselője egy interjúban azt sugallta, hogy Kína lassan haladt az erőfeszítéseivel, mondván, hogy a kormányzat nagy hangsúlyt fektetett a megállapodás kínai betartásának, illetve ebben az esetben be nem tartásának ellenőrzésére.

Greer felvetése szerint az egyik különös gondot a kritikus ásványi anyagok jelentik. Nem látták ugyanis, hogy ezek áramlani kezdtek volna, amit szerinte Kína tudatosan csinál – írja a Bloomberg.

Kína és USA megállapodása a hónap elején optimista hangulatba hozta a befektetőket, mivel fellélegeztek, hogy végre elkezdett Washington és Peking kiutat találni a vámháborúból. Azóta azonban ismét lángra kapott a feszültség.

Ebből még komoly baj lehet: Kína keményen bosszút állhat Amerikán
Kína külügyminisztere politikai indíttatásúnak nevezte Amerika döntését, miszerint kiutasítja diákjait az országból. Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet