BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megint telefonált egymással Orbán Viktor és Donald Trump, a háború is szóba kerülhetett

Az Ovális Irodában kialakult heves vita után vasárnap éjjel beszélgethetett egymással a magyar kormányfő és az amerikai elnök.

2025. március 3. hétfő, 15:42

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Amerikai követségi forrásokra hivatkozva az Index azt írja, hogy vasárnap éjjel Orbán Viktor és Donald Trump telefonon egyeztetett egymással. Részletek ugyan nem szivárogtak ki a telefonbeszélgetésről, hogy valószínűleg az orosz-ukrán háború is szóba kerülhetett.

A beszélgetés nem sokkal azután történt, hogy heves vitába torkollott Volodimir Zelenszkij, Donald Trump és JD Vance találkozója a Fehér Házban, aminek következtében még a tervezett ritkaföldfém-megállapodást sem írták végül alá. Az ukrán elnök szerint azonban nem menthetetlen a kialakult helyzet.

Megszólalt a szakértő: ez következhet a Trump−Zelenszkij csörte után
Katasztrofálisnak nevezte az ukrán és az amerikai elnök, illetve alelnöke között lezajlott nyilvános összecsapást Bendarzsevszkij Anton. Ám a nyomasztó fejlemények ellenére az elemző szerint nincs még minden veszve, nyélbe üthető a megállapodás.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Z. B.
Z. B.

Ez is érdekelhet