BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zelenszkij az ásványkincs-megállapodásról: nem leszünk adósok

Az ukrán elnök az ásványkincsekről szóló megállapodásról azt mondta, a tisztviselők pozitívan értékelik a megállapodás végleges változatát.

2025. február 27. csütörtök, 07:19

Fotó: Reuters / Wolfgang Rattay
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ukrán elnök arról tájékoztatott, hogy már ismeri a ritkaföldfémekről szóló megállapodás részleteit, és hajlik az együttműködés irányába. Volodimir Zelenszkij szerint ugyanis az általa felvetett főbb kérdések a megállapodás szövegében megfelelően tükröződnek vissza.

Az RBC-Ukrajna írása szerint Zelenszkij azt hangsúlyozta tájékoztatóján, hogy számára az volt a legfontosabb, hogy ne legyenek adósok, mert az igazságtalan lenne velük szemben. Hozzátette, az alap kérdését megoldották a keretmegállapodáson belül, így ez egy olyan partnerségi projekt, amely figyelembe veszi Ukrajna érdekeit.

„Ez az alap ukrán-amerikai, nem csak amerikai" – mondta, hozzátéve, hogy Ukrajna hálás az Egyesült Államoknak és kész az együttműködésre.

A megállapodás korábban napvilágot látott részletei szerint egy olyan kétoldalú konstrukciót ajánlott fel az Egyesült Államok Ukrajnának, amelyben az USA garantálja Ukrajna biztonságát, ha egy Újjáépítési Befektetési Alapon keresztül társirányítói szerepet biztosít Ukrajna a saját erőforrásai felett az Egyesült Államok számára.

Üzent Kijev: nyélbe üthetik Trumppal a hatalmas üzletet
Olha Sztefanyisina ukrán miniszterelnök-helyettes azt közölte, hogy az ásványkincsekről szóló tárgyalásokon minden kulcsfontosságú részletben megegyeztek az amerikaiakkal.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet