BUX 139011.11 1,01 %
OTP 44630 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már közel ezer szlovák pszichológus is követeli Fico távozását

A szlovákiai mentális egészség területén dolgozók, helyi pszichiáter szakorvosok és pszichológusok befejezték az aláírásgyűjtést, amelynek célja, hogy jobb belátásra bírják Robert Ficót, az ország miniszterelnökét.

2025. január 26. vasárnap, 15:50

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szlovákiai pszichiáterek és pszichológusok kezdeményeztek petíciót, amely egy aláírásgyűjtésből és egy nyílt levélből áll. Ehhez közel ezer, egész pontosan 855 szakember csatlakozott, akik felszólítják Robert Ficót, hogy a demokrácia megóvása érdekében:

A, vagy változtasson a magatartásán;

B, vagy hagyja ott a politikát.

Annak ellenére, hogy a miniszterelnök elutasítja az önreflexiót, és sértően reagált, tevékenységünket folytatjuk: elégedetlenségüknek hangot adunk a médiában és további akciókra készülünk – szerepel a petíciót aláírók levelében, amely egyben sajtóközlemény is.

Ebben az is szerepel, hogy mentálhigiénés szakemberekként igencsak aggódnak a szlovákiai egészségügy ellátás alacsony színvonalat miatt, különös tekintettel a pszichés ellátás területén.

Továbbra is figyelemmel kísérjük azokat a társadalmi eseményeket, amelyek negatív hatással lehetnek pácienseink mentális egészségére

– szerepel szintén a levélben.

A Dennik N szlovák napilap közzétette az összes aláíró listáját a nevekkel.

„Állapodjunk meg az előrehozott választásról”

Mindeközben Michal Simecka, a legnagyobb szlovák ellenzéki párt, a Progresszív Szlovákia (PS) párt elnöke azt javasolta Robert Ficonak, hogy a parlamentben állapodjanak meg az előrehozott választások kiírásáról.

Simecka emellett azt is kijelentette: ha a miniszterelnök valóban érdekelt a földgáz Szlovákián keresztüli szállításában, akkor azonnal tárgyalásokat kell kezdenie Ukrajnával. Emlékeztetett, Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szombaton megerősítette: Ukrajna kész segíteni Szlovákiának és Európának azzal, hogy Azerbajdzsánból szállít földgázt – írja az Új Szó.

Arról a Dennik N magyar nyelvű verziója, a Napunk számolt be, hogy pénteken rég nem látott tömeg gyűlt össze a pozsonyi Szabadság téren és további huszonegy városban a Fico-kormány politikája ellen tiltakozva. A tüntetések két hét múlva folytatódnak. A tüntetést a Békét Ukrajnának (Mier Ukrajine) civil szervezet hirdette meg, céljuk eredetileg az volt, hogy felhívják a figyelmet: a kormánnyal ellentétben a polgárok szerint Szlovákia Európához tartozik, nem Oroszországhoz.

A Békét Ukrajnának civil szervezet a pozsonyi tüntetésen felszólította Robert Fico miniszterelnököt, hogy távozzon a kormányfői székből.

A Reuters beszámolója alapján több tízezren tüntettek Robert Fico és kormánya ellen pénteken a pozsonyi Szabadság téren, Kassán 15 ezren tiltakoztak, de húsz másik szlovák városban is zajlottak kormányellenes demonstrációk. 

Joggal volt szkeptikus Zelenszkij: ismét felültette Fico
Ugyan Robert Fico maga javasolta Volodimir Zelenszkijnek, hogy Davosban tárgyaljanak a leállított gázszállításról, a szlovák kormányfő mégsem ment el a Világgazdasági Fórumra.

A részletekről ITT írtunk bővebben.
H. A.
H. A.

Ez is érdekelhet