BUX 139011.11 1,01 %
OTP 44630 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Döbbenetes hibát vétett a népszerű italgyártó, visszahívást kellett elrendelni

A Coca Cola egyik népszerű cukormentes italáról az derült ki, hogy több mint 13 ezer darab üdítőben volt megtalálható jelentős mennyiségű cukor.

2024. október 16. szerda, 21:26

Fotó: Getty Images / NurPhoto / STR
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Coca-Cola kénytelen volt visszahívni nagy mennyiségben az egyik cukormentes italát, miután kiderült, hogy mégis tartalmaz cukrot az üdítő.

A Daily Mail cikke szerint az italgyártó a múlt hónapban tette közzé a visszahívást, miután megállapították, hogy összesen 13 152 darab Minute Maid Zero Sugar Lemonade nevű ital esetében nem volt igaz a cukormentes felirat.

A cukormentesnek mondott ital valójában 40 gramm cukrot tartalmazott dobozonként, ami lényegében megegyezik egy McDonald's McFlurryben található mennyiséggel.

Az Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatala (FDA) arról tájékoztatott, hogy Indiana, Kentucky és Ohio államokba került a rosszul felcímkézett üdítőkből, ezeket már eltávolították a polcokról.

Az FDA figyelmeztetése szerint a rosszul felcímkézett termékek fogyasztása ugyan nagyon alacsony valószínűséggel jár káros egészségügyi következményekkel, azonban egy teljes cukortartalmú ital elfogyasztása súlyosbíthatja egy cukorbeteg fogyasztó állapotát.

A hivatal azt tanácsolja a vásárlóknak, hogy dobják ki az érintett üdítőket vagy vigyék vissza a vásárlás helyére, ahol visszakapják annak teljes vételárát.

Bezárásokba kezd a Coca-Cola, de nem azért mert Lázár János hadat üzent
Németország legnagyobb italgyártóját, a Coca-Colát is utolérte az üzleti helyszín válsága: kedden bejelentették, hogy öt telephelyet, köztük a kölni termelőüzemet is bezárják fő nyugati partnerünknél.
Vermes Ádám
Vermes Ádám
Vezető szerkesztő
Diplomáit az Eötvös Loránd Tudományegyetem politológia alapszakán, majd közpolitika szakirányú politikatudományi mesterképzésén szerezte. Egyetemi évei alatt több, közélettel foglalkozó szervezetnél dolgozott szakmai gyakornokként, emellett az Országgyűlés Hivatala parlamenti ösztöndíjas programjában is részt vett. Szakmai pályafutását politikai elemzőként kezdte a Méltányosság Politikaelemző Központnál, majd újságíró-szerkesztőként és önkormányzati sajtóreferensként szerzett tapasztalatot. 2023 óta az Economx munkatársa, jelenleg felelős szerkesztőként dolgozik. Rendszeresen készít interjúkat hazai és nemzetközi szakértőkkel, valamint tudósít szakmai konferenciákról, különös tekintettel a mesterséges intelligencia, a pénzügyi innováció és a munkaerőpiaci átalakulás kérdéseire. Írásaiban kiemelt figyelmet fordít a technológiai változások gazdasági és társadalmi hatásaira.

Ez is érdekelhet