BUX 138724.73 -0,55 %
OTP 44710 -0,47 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra Brüszellel barátkoznának a britek

Keir Starmer, az Egyesült Királyság új munkapárti miniszterelnöke igyekszik a megromlott kapcsolatokat helyreállítani Európával.

2024. július 18. csütörtök, 17:48

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az újonnan megválasztott brit kormányfő csütörtökön több mint 45 államfőt lát vendégül az európai politikai csúcstalálkozó keretében. Mint mondta, az Európa előtt kihívásokkal nem lehet egyedül szembenézni, a régiónak pedig együtt kell működnie, hogy a védelem és a biztonság területén egységes frontot képviselhessen.

Keir Starmer, aki két hete van hivatalban, azt mondta, minden európai vezetőnek kezet akar nyújtani, és vissza akarja állítani Nagy-Britannia szerepet az EU-n kívüli kulcsfontosságú szövetségesként – írja a CNBC.

A Downing Street szerdán közölte, hogy Starmer megjegyzései egybevágnak a céljaival, miszerint az új brit kormány aktívabb és nagyobb szerepet vállalna a globális színtéren.

Ezért lesz az európai biztonság a kormány külügyi és védelmi prioritásainak előterében, és ezért összpontosítok arra, hogy megragadjam ezt a pillanatot az Európával való kapcsolataink megújítására

– tette hozzá.

Július 4-én tartottak országgyűlési választásokat az Egyesült Királyságban, ahol a konzervatívok történelmi vereséget szenvedtek, miután a 650 fős brit parlamentben mindössze 121 helyet sikerült megszerezniük. Így 14 év után ismét a Munkáspárt kormányozhat a szigetországban.

Rishi Sunak leköszönt, Orbán Viktor beköszönt Kijevbe és Moszkvába is
A héten választottak parlamenti képviselőket a britek és a franciák is vasárnap hoznak súlyos döntést. Szlovákia fellélegezhetett: uniós pénzhez jutott az ország. A Facebook és az Instagram anyavállalatával, a Metával szemben pedig az EU úgy döntött, vádat emel. Ezek voltak a hét legfontosabb külgazdasági és külpolitikai eseményei.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább→
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet