BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra terítékre kerülhetett Brüsszelben a magyar uniós elnökség elvétele

Az uniós nagyköveteknél Orbán Viktor orosz látogatása verte ki a biztosítékot.

2024. július 9. kedd, 11:52

Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda / Benko Vivien Cher
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hétfő délután Rikard Jozwiak, a Szabad Európa tudósítója az X-oldalán megszellőztetett egy információt, amely szerint az EU nagykövetei azt fontolgatják, hogy elveszik Magyarországtól a soros elnökség státuszát.

Az uniós nagykövetek szerdán Magyarországról és Orbán Viktor legutóbbi útjairól, nevezetesen a Oroszországban tett látogatásáról tárgyalnak. Nem valószínű, hogy ez megtörténik, de ahogy valaki fogalmazott, ismét elővették az elnökség elvételének aktáit

– írta Jozwiak az Index beszámolója szerint.

Orbán Viktor a soros elnökség átvétele után indított békemissziót az orosz–ukrán konfliktus leállítása érdekében. Elsőként Kijevbe látogatott, ahol Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel folytatott megbeszélést, majd pár nappal később Moszkvába repült, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnökkel tárgyaljon.

Moszkva után Pekingbe repült a magyar kormányfő, ahol Hszi Csin-ping elnökkel találkozott, majd útra is kelt Washingtonba, ahol július 9. és 11. között találkozót tartanak a NATO-tagállamok állam- és kormányfői. Orbán Viktor a békemisszió ötödik állomásaként pedig a tervek szerint az EU vezetőivel fog tárgyalni.

Orbán Viktor brutális hónapokra számít, megalakult a Patrióták Európáért
A Fideszt is soraiban tudó képviselőcsoport a harmadik legnagyobb erővé vált az Európai Parlamentben. A magyar miniszterelnök azzal indokolta békepárti misszióját, hogy az ukrán fronton várhatóan rosszabbodni fog a helyzet az elkövetkező időszakban.
Vermes Ádám
Vermes Ádám
Vezető szerkesztő
Diplomáit az Eötvös Loránd Tudományegyetem politológia alapszakán, majd közpolitika szakirányú politikatudományi mesterképzésén szerezte. Egyetemi évei alatt több, közélettel foglalkozó szervezetnél dolgozott szakmai gyakornokként, emellett az Országgyűlés Hivatala parlamenti ösztöndíjas programjában is részt vett. Szakmai pályafutását politikai elemzőként kezdte a Méltányosság Politikaelemző Központnál, majd újságíró-szerkesztőként és önkormányzati sajtóreferensként szerzett tapasztalatot. 2023 óta az Economx munkatársa, jelenleg felelős szerkesztőként dolgozik. Rendszeresen készít interjúkat hazai és nemzetközi szakértőkkel, valamint tudósít szakmai konferenciákról, különös tekintettel a mesterséges intelligencia, a pénzügyi innováció és a munkaerőpiaci átalakulás kérdéseire. Írásaiban kiemelt figyelmet fordít a technológiai változások gazdasági és társadalmi hatásaira.

Ez is érdekelhet