BUX 139980.94 0,26 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Korlátoznák, mennyit vásárolhatnak a bevándorlók

Egy határozattervezet szerint a németországi bevándorlók legfeljebb havi 50 eurót kaphatnának.

2024. június 20. csütörtök, 17:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tervezetet, amelyet a német miniszterelnökök konferenciáján nyújtott be Hessen és Alsó-Szászország, kitér arra, hogy mivel a készpénzmentes fizetési lehetőség használata széles körben elterjedt Németországban, ezért fizetési kártyával minden, a szükségletek fedezéséhez szükséges áru kifizethető.

A Welt írása szerint Boris Rhein tartományi miniszterelnök azt mondta, hogy Hessen és Alsó-Szászország 50 euróban maximalizálná a bevándorlók készpénzfizetési limitjét. Ugyanakkor egyes sajtóértesülések szerint a zöldpárti tartományoknak még fenntartásaik vannak a javaslatot illetően, közülük ugyanis többen túl alacsony összegnek ítélték meg az 50 eurós készpénzzel való vásárlási limitet.

A fizetési kártyát országosan ősszel tervezik bevezetni. Egyes tartományokban már elérhető a kártya, másutt azonban még nem. A készpénz maximalizált összegében sincs konszenzus, csak a türingiai kerületekben, több lépcsőben 50 és 204 euró között változik a levásárolható összeg.

A bevándorlóknak szóló bevásárlói kártyát arra a célja találták ki, hogy megakadályozza, hogy a migránsok pénzt utaljanak át az embercsempészeknek, valamint a külföldi rokonoknak és barátoknak.

Milliókért árulták a munkavállalói vízumokat
Óriási embercsempész hálózatra csaptak le a hatóságok, a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség 40 gyanúsított előállítását rendelte el Romániában.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább→
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet