BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán Viktor már a hollandok spájzában van

El is dőlt, kit látna szívesen a NATO-főtitkáraként a magyar kormányfő.

2024. június 18. kedd, 17:08

Fotó: Twitter / Orbán Viktor
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Orbán Viktor az X közösségi oldalon azt írta, hogy Magyarország kész támogatni Mark Rutte távozó holland miniszterelnök jelölését a NATO főtitkári pozíciójára.

A kormányfő posztjában felidézte, hogy a múlt heti EP-választások után Jens Stoltenberg NATO-főtitkárral arra a megállapodásra jutottak, hogy magyar állomány nem vesz részt a NATO ukrajnai tevékenységében magyar forrásokat sem fordítanak erre a tevékenységre.

Following the recent European elections, where Hungarians voted in huge numbers in favour of #peace, we reached an important agreement with #NATO Secretary General @jensstoltenberg . We agreed that no Hungarian personnel will take part in the activities of NATO in Ukraine and no… pic.twitter.com/Cliu4rZGCE — Orbán Viktor (@PM_ViktorOrban) June 18, 2024

Ezután arról beszélt, hogy a tegnapi brüsszeli találkozót követően Mark Rutte holland miniszterelnök azt megerősítette számára, hogy teljes mértékben támogatja a megállapodást és a továbbiakban is ezt fogja tenni, ha ő lesz a NATO következő főtitkára.

Ezen fogadalom fényében kész Magyarország Mark Rutte mögé állni Orbán Viktor szerint.

Mark Rutte ezen felül arról is biztosította a magyar miniszterelnököt, hogy az lesz a célja a NATO-főtitkáraként, hogy minden szövetségest azonos szintű tisztelettel és megértéssel kezeljen.

Nem vár tovább a NATO, felkészül a legrosszabbra
Jens Stoltenberg, a NATO főtitkára azt nyilatkozta, hogy tárgyalások folynak arról, hogy több nukleáris fegyvert helyezzenek készenlétbe.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább→
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet