BUX 139032.34 1,02 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Forró a hangulat Görögországban, de ez a turistákat mit sem érdekli

Extrém hőhullám csapott le Görögországra, a hatóságok pedig attól tartanak, hogy a külföldi látogatók nincsenek tisztában az ezzel járó kockázatokkal.

2024. június 14. péntek, 20:37

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az elmúlt héten több olyan mentési és keresési művelet is indult turisták után, akik az ország távolabbi szigeteire tett látogatásuk során tűntek el. Köztük van a népszerű televíziós műsorvezető, Michael Mosley is, akit Szími szigetén holtan találtak. A hatóságoknak öt napba telt, mire a médiaszemélyiség holttestét megtalálták, a halálában pedig közvetlen szerepe lehetett a rekkenő hőségnek.

További két szigetre, a Szamoszra és Amorgoszra is kihívták a mentőegységeket, hogy egy idős holland és egy amerikai állampolgárságú férfi nyomába eredjenek, akik szintén túraútvonalakon tűntek el – írja a The Guardian.

A klímaváltozás frontvonalában lévő, mediterrán gócpontnak számító Görögországban egyre melegebb van, tavaly nyáron 48 Celsius-fokos rekordot mértek.

A görög meteorológiai szolgálat már korábban jelezte, hogy az évszaknak már ezen korai szakaszában rekordmagas hőmérséklettel kell számolni. Az iskolák bezártak, a kulturális minisztérium pedig még az Akropoliszt és kénytelen volt lezárni.

A helyi tisztségviselők szorgalmazzák, hogy tájékoztassák körültekintőbben a turistákat, továbbá, hogy a távoli területeken működő, az ösvények javításához szükséges ismeretekkel és képességekkel rendelkező gyalogosklubok kapjanak jobb anyagi és technológiai támogatást, hogy a túraösvények kevésbé legyenek veszélyesek.

Indul a visszaszámlálás, berobban a hőség
Záporok, zivatarok az ország délkeleti, keleti felén alakulhatnak ki, a szél elsősorban a Dunántúlon és északkeleten megélénkül. Szombaton már itt a tomboló nyár.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább→
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet