BUX 138451.84 0,6 %
OTP 44450 1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötödik sebességben dübörgött a kecskeméti Mercedes-gyár

A tavalyi év során az árbevételét és a nyereségét is növelte a Mercedes.

2024. május 29. szerda, 21:40

Fotó: AFP / Thomas Kienzle
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A társaság éves beszámolója alapján a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. 2023-ban több mint 5 milliárd eurós árbevételt ért el a tavalyelőtti közel 4 milliárd euróval szemben. 

Kitért a vállalat arra is, hogy az alacsonyabb nyersanyagárak és a javuló gyártási költségek pozitív hatását a magasabb inflációs környezet és az ellátási láncokhoz kötődő megemelkedett költségek is ellensúlyozták.

A vállalat adózás előtti eredménye is nőtt: míg ez 2022-ben több mint 96 millió euró volt, addig tavaly megközelítette a 103 millió eurót.

Tavaly több mint 174 ezer jármű gördült le a kecskeméti üzem gyártósoráról, a szolgáltatások, nyersanyagok és a nem termelésre használt beruházások beszerzéseinek 42 százaléka fűződött magyar beszállítókhoz.

A gyár 2023-ban 4477 embert foglalkoztatott, a Mercedes-Benz Academy Kecskemét központban pedig 115 középiskolai tanuló és 22 egyetemi hallgató kezdte meg a tanévet a duális képzésen.

Vastag borítékot kap a kecskeméti Mercedes minden dolgozója
A Mercedes-Benz Manufacturing Hungary ügyvezetése a lezárt 2023-as év eredményei alapján úgy döntött, hogy több mint 1 millió forintos eredményrészesedési kifizetést biztosít a kecskeméti Mercedes-Benz gyár aktív dolgozói számára. Ezt az egyszeri összeget a márciusi bérrel együtt, április elején fizetik ki. Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet