BUX 138724.73 -0,55 %
OTP 44710 -0,47 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Végzetes lehet az elektromos cigaretta

Egy kutatás szerint az eddig ismert kockázatokhoz képest jóval veszélyesebb lehet az elektromos cigaretta.

2024. május 9. csütörtök, 21:33

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az American College of Cardiology új kutatása szerint egy végzetes kimenetelű betegség kockázatát növeli meg az elektromos cigaretta használata. Olyannyira, hogy akár az is elég a kialakulásához, hogy valaki egyetlen alkalommal kipróbálja azt.

Az elektromos cigaretta használata ugyanis 19 százalékkal növeli meg a szívelégtelenség kockázatát.

A Femina megjegyzi, hogy már korábban is feltételezték, hogy kapcsolat lehet a vape és a szív-érrendszeri betegségek között, ám most valódi összefüggésre bukkantak.

A kutatásban több mint 17 ezer amerikai lakos vett részt, akiknek az egészségügyi adatait vizsgálták, amelyek alapján 19 százalékkal nőtt meg a szívelégtelenség azoknál, akik valamilyen formában, akár csak egyetlen alkalommal is használt e-cigarettát. A szívelégtelenséget fajtája közül is leginkább a diasztolés szívelégtelenség kockázatát növeli meg.

Az eredmények tényleges bizonyításához további vizsgálatok szükségesek, ugyanakkor a kutatók szerint minél szélesebb körben tájékoztatni kell a fogyasztókat arról, hogy az e-cigarettázás nem biztonságosabb a hagyományos dohánytermékeknél, sőt.

Eltüntetnék az e-cigit, furcsa magyarázattal álltak elő
Brit tudósok nemzetközi összefogást sürgetnek az eldobható elektronikus cigaretták terjedésének megfékezésére, mert meglátásuk szerint ezek jelentősen hozzájárulnak a hulladékfelhalmozódáshoz és a környezetkárosodáshoz.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább→
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet