BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Átszabják a Szuezi-csatornát, kicsi az áteresztő képessége

Megvalósíthatósági tanulmányt készít Egyiptom arról, hogyan is lehetne bővíteni a Szuezi-csatornát annak érdekében, hogy a tranzitidőt felgyorsítsák.

2024. március 5. kedd, 07:17

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Osama Rabie, a Szuezi-csatorna hatóság vezetője szerint a projekt célja, hogy bizonyos egysávos szakaszokat kétsávos átkelőkké alakítsanak át. A javaslatok egy 2021-ben, az Ever Given óriáshajó megfeneklése után nyilvánosságra hozott tervezetre épülnek.

Egyiptom közel tíz évvel ezelőtt fejezte be a csatorna 8 milliárd dolláros bővítését, amelynek célja az volt, hogy csökkentsék a várakozási időt és több hajót vonzzanak be – írja a Bloomberg. A kezdeti megvalósíthatósági tanulmányokat már benyújtották az egyiptomi elnöknek, azt azonban továbbra sem tudni, hogy a bővítés mennyibe kerülhet, valamint azt sem, hogy mikorra ütemezhetik a projekt befejezését.

A csatornából származó bevételek erősen megcsappantak, miután a jemeni húszi fegyveresek célba vették a Vörös-tengeren közlekedő hajókat.

A megvalósíthatósági tanulmányt jelenleg két vállalat, az ACE Moharram-Bakhoum és a Dar Al-Handasah készítik a projektről és a lehetséges partnereket is mérlegelik. 

Már az adatbiztonságot is veszélyeztetik a jemeni lázadók
Komolyan megkárosították az Európát Ázsiával összekötő víz alatti kábeleket a jemeni lázadók, a vezetékeket ért támadás zavart okozhat a két kontinens közti kommunikációban. A terroristák négy telekommunikációs cég kábeleit károsították meg.
Ha többre kíváncsi, ide kattintson--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet