BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Perrel szabotálja a SpaceX az ellene folyó szövetségi eljárásokat

A SpaceX beperelte az amerikai munkaügyi bizottságot, miután az eljárást indított a vállalat ellen, mert állítólag jogellenesen bocsátotta el azokat az alkalmazottakat, akik a tulajdonos Elon Musk-ot kritizálták.

2024. január 5. péntek, 21:58

Fotó: Getty Images / pool / Hannibal Hanschke
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az NLRB szerint a SpaceX megsértette a szövetségi munkaügyi törvényt azzal, hogy 2022-ben nyolc dolgozót bocsátottak el. Az elbocsátásra állítólag azután került sor, hogy az alkalmazottak egy közös levélben kritizálták a cégtulajdonos Elon Muskot, aki elmondásuk szerint szexista megjegyzéseket tett.

A SpaceX azonban beperelte az NLRB-t annak érdekében, hogy az ellenük folyó eljárás előrehaladását megakadályozzák.

Keresetükben azt állítják, hogy a szövetségi törvények szerint a testület tagjait és a közigazgatási bírákat csak indoklással lehet eltávolítani, így az NLRB struktúrája alkotmányellenes.

A perben a rakéta- és műholdgyártó vállalat a munkaügyi bizottság ügyének előrehaladását akarja megakadályozni. Hasonló céllal perelte be az Egyesült Államok Igazságügyi Minisztériumát is, hogy annak közigazgatási eljárását akadályozza meg. Utóbbi azért indított eljárást a SpaceX-el szemben, mert állításuk szerint a cég megtagadta a menekültek és a menedékkérők foglalkoztatását.

Elon Musk az X helyett egy másik közösségi oldalt tett gazdaggá
A nem egyszer „öltönyös Facebook-nak” nevezett LinkedIn közösségi hálózat reklámfelületei egyre értékesebbek, miután a hirdetők egy jelentős része fejvesztve menekül Elon Musk X platformjáról.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet