BUX 139975.36 0,25 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még mindig óriási a kereseti különbség a női és a férfi focisták között

A nyári női labdarúgó világbajnokságon szerepelt játékosok harmada még évi 30 ezer dollárt sem keresett.

2023. december 3. vasárnap, 14:33

Fotó: Getty Images / Patricia Pérez Ferraro
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A FIFPRO játékos-szakszervezet felmérésébe nem számította bele a FIFA 30 ezer dolláros juttatását, amelyet minden vb-résztvevő megkapott. Ráadásul az Ausztráliában és Új-Zélandon rendezett torna minden ötödik játékosának volt civil foglalkozása is az élsport mellett.

A tornán, amelyen Spanyolország lett a világbajnok, rekordot jelentő, 150 millió dollár volt az összdíjazás, szemben a 2022-es katari férfi labdarúgó-vb 440 millió dolláros összdíjazásával.

Ugyanakkor 2015 óta így is a tízszeresére nőtt a női világbajnokság díjazása.

A FIFPRO jelentése alapján a női futballisták 53 százaléka úgy véli, hogy nem kaptak elég pihenőt a világbajnokság előtt, kétharmaduk nem érezte magát fizikálisan csúcsformában, 60 százalékuk pedig a világbajnokság utáni szünetet kevesellte.

Oké, Argentína világbajnok, de mi lesz a katari stadionokkal?
Vajon milyen jelzőt kap majd az utókortól a 2022-es katari labdarúgó világbajnokság? A minden idők legjobbja füllentés lenne, a legfurcsábbja talán már most kijár, a legpazarlóbb kijelentéssel érdemes megvárni a végelszámolást, az értékarányos befektetés jelző pedig csak a katari országimázs-javító törekvésekkel együtt lehet igaz.
Bővebben--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet