BUX 139662.24 0,03 %
OTP 45750 -0,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szijjártó Péter: fel kell számolni a kettős mércét Georgiával szemben

A külgazdasági- és külügyminisztérium szerint mihamarabb tagjelölti státuszt kell kapnia Georgiának az Európai Uniótól.

2023. október 12. csütörtök, 21:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tárcavezető Tbilisziben a magyar-georgiai közös kormányülésen azt mondta, hogy fontos lenne felpörgetni az unió bővítését, mivel szerinte az EU jelenleg kifejezetten rossz formában van. Ezzel pedig új lendületet, frissességet és pozitív energiát nyerhet a közösség.

Mindez Szijjártó Péter meglátása szerint azokból az országokból érkezhet, akik szeretnének az Európai Unió tagjai lenni, gyorsan fejlődnék és el akarják érni az EU fejlettségi színvonalát, vagy legalábbis meg akarja közelíteni azt.

„Georgia tipikusan egy ilyen ország.” – mondta Szijjártó.

Szijjártó Péter mindezt az energetika szempontjából tartja különösen fontosnak, mivel véleménye szerint nagy mennyiségben fognak zöld energiát előállítani a Kaukázusban is, amire az EU-nak a környezetkímélő, fenntartható átállás szempontjából szüksége lesz. Ennek az eljuttatásához azonban a megfelelő infrastruktúrát is meg kell teremteni.
Hozzátette, ezért jelentős az Azerbajdzsán, Georgia, Románia és Magyarország által tavaly aláírt megállapodás is, amely a világ leghosszabb tenger alatti áramvezetékének megépítését tűzte ki célul.
Orbán Viktor: a világ leghosszabb tenger alatti villamosenergia-vezetéke épül
A világon egyedülálló beruházás mellett kötelezte el magát partnereivel Magyarország, a világ leghosszabb tenger alatti villamosenergia-vezetékének megépítésére készülünk - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök szombaton Bukarestben, mielőtt aláírták az Azerbajdzsánból Georgián és Románián keresztül Magyarországra áramot szállító villamosenergia-hálózatról szóló szerződést.
Bővebben--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet