BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fizetne az azeri elnök a lelőtt orosz békefenntartók után

Bocsánatot kért és részvétét fejezte ki Ilham Aliyev azeri államfő a tévedésből lelőtt orosz békefenntartók „tragikus halála” miatt.

2023. szeptember 21. csütörtök, 20:33

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Baku által kezdeményezett telefonbeszélgetés során Aliyev azt ígérte, a lehető legalaposabban kivizsgálják az orosz békefenntartók halálát, és megbüntetik a felelősöket. Az ügyben a két ország főügyészsége együttműködik egymással.

Az orosz államfő sajtószolgálata úgy nyilatkozott, hogy Azerbajdzsán elnöke készségét fejezte ki, hogy „anyagi segítséget nyújtson az áldozatok családjainak”.

Az MTI szerint a moszkvai tájékoztatás értelmében Putyin és Aliyev egyaránt hangsúlyozták a békefenntartók segítségével elért, a hegyi-karabahi katonai műveletek beszüntetésére vonatkozó katonai megállapodások megvalósításának fontosságát.

A két elnök arról is megállapodott, hogy hogy aktiválni fogják a háromoldalú tárgyalási folyamatot Örményországgal, a közlekedési kapcsolatos újraindítása, az azeri-örmény határ kijelölése, továbbá a Baku és Jereván közötti békeszerződés előkészítése érdekében.

Az azeri elnök leszögezte, hogy Baku kész együttműködni az orosz békefenntartókkal annak érdekében, hogy a hegyi-karabahi konfliktus enyhüljön.

Azerbajdzsán megsértette a tűzszünetet, újabb háború kezdődhet
A védelmi minisztérium nem tért ki közleményében a részletekre, annyit közölt, hogy a „művelet” pár órával azt megelőzően vette kezdetét, hogy két polgári személy és négy katona örmény diverzáns akcióval elhelyezett taposóaknák miatt halt meg Hegyi-Karabahban. A közlemény azt írja, hogy Baku tájékoztatta a hadműveletről Oroszországot és Törökországot is.
Bővebben--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet