BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Balhézott a volt szlovák belügyminiszter, távozásra szólította fel a rendőrfőkapitányt

Lemondásra szólította fel Hamran István országos rendőrfőkapitányt Robert Kaliňák volt belügyminiszter. Attól sem zárkózódik el, hogy bűntetőjogi felelősségre vonja őt.

2023. augusztus 17. csütörtök, 12:02

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Smer-SD politikusa a párt eperjesi sajtótájékoztatóján arra kérte Ódor Lajos ügyvezető kormányfőt, hogy hívja vissza a tisztségéből Hamran Istvánt. Elmondása szerint Hamran úgy használja a rendőrséget és a Nemzeti Bűnüldöző Ügynökséget (NAKA), mint a saját cégét.

A pártelnök Robert Fico szerint a NAKA június 22-ei akciója az Agrár Kifizetési ügynökségen (PPA) sok millió eurós veszteséget jelent Szlovákiának.

Ennek nyomán az Európai Bizottság a második negyedévi átutalások folyósítását is felfüggesztette, ami mintegy 54 millió euró kiesését jelenti.

A jelek szerint valamennyi projekt veszélybe kerülhet emiatt, írja a Ma7.

Hamran IStván a kijelentésekre úgy reagált, hogy aki szerint a NAKA megsértette a jogait, büntetőjogi eljárás keretében védekezhet, ami pártatlan és független. Hozzátette, a folyamat végén a bíróság áll.

A Tisztítótűz ügy jogerős ítélete kapcsán emlékeztetett, hogy az elítéltek szoros kapcsolatban állnak Robert Kaliňákkal, aki 12 évig különböző tisztségeket viselt a legmagasabb állami szinten.

A fellebbezés nem elég a volt szlovák belügyminiszternek a szabaduláshoz
Robert Kalinák, Robert Fico egykori kormányának belügyminisztere őrizetben marad - írta meg pozsonyi forrásokra hivatkozva az MTI. A politikus ellen egyebek mellett felhozott maffiavád Kalinkák ex-főnökének utolsó védelmi vonalait is lebontja. Bővebben--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet