BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kritikus a rendőrhiány Oroszországban: menekülnek az alkalmazottak

Az orosz belügyminiszter kritikusnak nevezte a létszámhiányt a rendőrségnél, miután az elmúlt hónapban ötezer alkalmazott távozott a belügyi szervektől.

2023. augusztus 10. csütörtök, 18:58

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Vlagyimir Kolokolcev orosz belügyi tárcavezető azt mondta, a létszámhiány nagyon nagy, sőt, kritikus. A nehéz helyzet azután alakult ki, hogy a múlt hónapban a belügyi szervektől ötezren távoztak.

Kolokolcev szerint mindent meg kell tenniük az orosz belügyi szerveknek, hogy az ezzel járó kockázatokat minimalizálják.

Vlagyimir Putyin orosz elnök rendelete szerint 2023. január 1-jétől a belügyminisztérium alkalmazotti létszámának el kellett volna érnie a 922 ezret, 2024-re pedig további 12 ezer emberrel, 2025-re még 4 ezerrel bővítették volna azt – számolt be a Meduza.

Oroszországban az egy főre jutó rendőrtisztek száma a világon az egyik legmagasabb.

A belügyminisztérium egy évvel ezelőtt az ukrajnai Herszon és Zaporizzsja területein hivatalokat állított fel, miután az orosz hadsereg megszállta azokat. Az ideiglenes hivatalokhoz tisztségviselők is érkeztek, hogy a helyi bűnüldöző szervezeteknek nyújtsanak segítséget. Az akkori közlemény szerint a két régió területi hatóságai alakulófélben voltak. Mindkét területen új közigazgatást is felállítottak.

A megszállt területeken a belügyminisztérium az orosz rendőri egység feladatainak nevezte meg a közrend és a közlekedésbiztonság biztosítását, a helyi rendőri erők létrehozásának támogatását, a nyomozati tevékenységet, az orosz személyi okmányok folyamatos kibocsátását, továbbá a szélsőséges megnyilvánulásokkal szembeni fellépést.

Szabadon keringtek az interneten a rendőrök adatai, súlyos a terrorfenyegetettség
Tiltakozást és felháborodást keltett az észak-írországi rendőrség berkeiben, hogy nyilvánosságra kerültek az interneten mintegy 10 ezer rendőrségi alkalmazott személyes és munkaügyi adatai. Bővebben--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet