BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az olasz kormány SMS-ben szólt, hogy megszünteti több ezer család támogatását

A Giorgia Meloni vezette olasz kormány több ezer állampolgár juttatásait szünteti meg azzal az indoklással, hogy „munkaképesek”. Minderről az érintettek SMS-ben kaptak értesítést.

2023. augusztus 4. péntek, 21:33

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A juttatások az Olaszországban régóta vitatott alapjövedelem (reddito di cittadinanza) részét képezik, amely havi szintű támogatást
jelent az alacsony jövedelmű magánszemélyeknek és családoknak, ahol nem él 65 év feletti, kiskorú vagy fogyatékkal élő. 

A támogatási programot Giuseppe Conte kormánya vezette be
2019-ben, akinek pártja elkötelezett volt a juttatás mellett.

Giorgia Meloni azonban rögtön a megválasztása után bejelentette,
hogy kormánya szigorítani fogja a szociális ellátórendszert és 2024 január
1-jéig minden 18 és 59 év közötti munkaképesnek ítélt munkanélküli számára
megszüntetik azt – írja az Euronews.

Giuseppe Conte volt miniszterelnök azt nyilatkozta, hogy
Giorgia Meloni az emberek életével játszik, és azok az ötvenes, hatvanas éveikben járó
állampolgárok, akik erre támaszkodtak, nehéz idők elé néznek.

A kormány döntése mintegy 169 ezer családot érint, a Rai
News szerint pedig további 80 ezer háztartás szorulhat ki a támogatásból
augusztus és szeptember között.

Óriási a munkanélküliség

Az SMS-üzenetek, amelyekben az érintett személyeket értesítették a támogatás megvonásáról, heves tiltakozások váltottak ki
Nápolyban és annak tartományában, ahol a legtöbben voltak jogosultak rá.

Maria Cecilia Guerra, a Demokrata Párt képviselője szerint azonban a kétségbeesés elsődleges oka az, hogy a kormány nem képes kezelni a munkanélküliséget.

Júniusban 7,4 százalékra csökkent az állástalanok aránya
Olaszországban, ám a javulás ellenére még mindig az élmezőnybe tartoznak ezen a téren Európában.

A magyar módszerrel kezelné a pusztító munkaerőhiányt Olaszország
Vegyes reakciók érkeztek arra, hogy az olasz kormány úgy döntött, fokozatosan növeli az Európai Unión kívülről érkezőknek kiadott munkavállalási engedélyeket. Nem hozta meg a várt hatást a születésszám növelésének ösztönzése és a nők aktívabb bevonása a munkaerőpiaci folyamatokba, ezért volt kénytelen módosítani a stratégiáján a jobboldali kabinet. Bővebben--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet