BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kilőtt az olaj ára, és ez még nem a vége

A kedvező tőzsdei helyzet miatt az olajár is megugrott, a szakértői vélemény szerint pedig a jövőben is drága maradhat. A Bernt 2,6, a WTI árfolyama 2,9 százalékkal emelkedett hétfőn.

2023. július 25. kedd, 14:14

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Daan Struyven, a Goldman Sachs olajkutatás vezetője a CNBC-nek azt nyilatkozta, rekordnagyságú lehet az olaj iránti kereset a közeljövőben. Elmondása szerint mérhető hiány várható az év második felében, a harmadik negyedévben naponta 2 millió hordó olajjal termeltek kevesebbet.

Struyven hozzátette, az előrejelzések szerint az év végére a Bernt 80 dollárról 86 dollárról emelheti meg a nyersolaj hordónkénti árát.

Ugyan az Egyesült Államokat az elmúlt egy évben 12,7 millió hordóra növelték a napi kitermelt nyersolaj mennyiségét, ez az ütem az év végére várhatóan lassulni fog, mivel az olajfúrók száma az elmúlt 16 hónapban a legalacsonyabb, 15 százalékkal elmaradva a 2022-es csúcstól.

Struyven javaslata szerint jelentős bizonytalanságot okoz az is, hogy a G20-nak nem sikerült megállapodásra jutnia a fosszilis anyagok fokozatos kivezetéséről.

A Nemzetközi Energiaügynökség júniusi prognózisa szerint a globális olajkereskedelem 2023-ra napi 2,4 millió hordóra emelkedhet.

Se Ukrajna, se a fosszilis üzemanyagok - teljes kudarc volt a G20-ak találkozója
A világ gazdaságilag legfejlettebb 20 országát tömörítő G20-csoport nem tudott megállapodni szombaton indiai találkozóján a fosszilis üzemanyagok fokozatos kivezetéséről több olyan tagország ellenkezése miatt, amelyeknek jelentős bevétele van ilyen üzemanyagok exportjából. Bővebben--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet