BUX 140220.77 0,43 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Durvul a háború! Felrobbantották a Togliatti-Odessza ammóniavezetéket

Egy napja Nova Kahovka vízierőművének gátja semmisült meg Ukrajnában, ma pedig felrobbantottak egy ammóniavezetéket a Harkov megyei Maszljutivkánál.

2023. június 7. szerda, 15:58

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

"Felrobbantották a Togliatti-Odessza ammóniavezetéket Ukrajnában, az incidensnek polgári sebesültjei vannak"  jelentette be Igor Konasenkov altábornagy, az orosz védelmi minisztérium szóvivője szerdán. 

A tábornok szerint terrorcselekmény történt, amelyet ukrán diverzánsok követtek el a Harkiv megyei Maszljutivka település közelében. Közölte, hogy a sebesültek, akik között nincsenek orosz katonák, orvosi ellátásban részesültek. 

A beszámoló szerint az ammónia maradványait a vezeték sérült szakaszain keresztül elvezetik ukrán területről.

Kilőtték a Dnyeper zsilipjét Nova Kahovkánál - tízszer annyi víz van benne, mint a Balatonban
Ellentmondásosak a hírek arról, hogy robbantás történt vagy tűzérségi támadás - a vízerőműnek viszont vége, a víz akadálytalanul ömlik át a lerombolt létesítményen. Európa legnagyobb atomerőműve - amelynek hűtését a tározóból oldják meg - állítólag nincs közvetlen veszélyben. Bővebben --->
Economx
Economx

Ez is érdekelhet