Egy a bahmuti harcokban részt vevő ukrán parancsnok a
CNN-nek azt mondta, Jevgenyij Prigozsin Wagner-vezér állításával szemben a
zsoldossereg, nem pedig az orosz reguláris erők voltak azok, akik elsőként
hagyták el pozícióikat a bahmuti ukrán ellentámadásoknál – idézi a portfolio.hu.
Egy Rollo nevű parancsnok szerint míg a Wagner-egységek
elhagyták a bahmuttól délnyugatra lévő állomáshelyeiket, a 72. Orosz gépesített
lövészdandár pozícióiban maradt, és tovább harcolt
Prigozsin korábban azzal vádolta a 72. dandárt, hogy feladta
pozícióit, Rollo pedig megjegyezte, az orosz reguláris erők katonái csak azután
adták meg magukat, hogy bekerítették őket. Rollo szerint az orosz gyalogságot HIMARS-rakétákkal is lőtték, és legalább 200-300 orosz katona esett el.
Csütörtökön Prigozsin Telegram-üzenetében ismét azzal
vádolta az orosz reguláris erőket, hogy harc nélkül adták fel a Wagner által
nehezen megszerzett területeket, amelyek most újra ukrán kézre kerültek
Egy ismert orosz katonai blogger csütörtökön azt írta, míg a Bahmut körüli szárnyak védelme az orosz reguláris erők feladata, addig a Wagner egységei magában a városban erősítik meg a jelenlétüket.
