BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pár év és kitiltják a környezetszennyező autókat Varsó belvárosából

A levegő minőségének javítása céljából a varsói városvezetés úgy határozott, hogy 2024 és 2032 között száműzik a 18 évnél idősebb dízel és a 27 évnél idősebb benzinüzemű környezetszennyező gépjárműveket Varsó több kerületéből, köztük a belvárosból is – közölte Rafal Trzaskowski, Varsó főpolgármestere szerdán.

2023. január 25. szerda, 19:37

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A polgármester sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott: „meggyőződésünk, hogy ez jó módja annak, hogy olyan zónákat hozhassunk létre, ahova a legszennyezőbb járművek behajtását megtiltjuk”. A városvezetés 2024. július 1-jétől tiltaná ki az említett autókat a belvárosból, valamint Wola, Ochota, Saska Kepa, Észak-Prága és Dél-Prága egyes részeiből.

A tervek szerint a szabályozás 2024-től lépcsőzetesen, három szakaszban valósulna meg.

A nyolcéves átmeneti időszak alatt Varsó egyik célja, hogy a kezdeti két százalékról 74 százalékra növeljék a jogilag kitiltott gépjárművek arányát az érintett kerületekben.

Azok az autósok, akiket szabályszegésen kapnak, 105 eurós (40 ezer forint) pénzbírságra számíthatnak.

Mindenkire ugyanazok a szabályok vonatkoznak legyen szó varsóiakról vagy látogatókról

– szögezte le a főpolgármester.

A szabályozás alól csak a mentő és hatósági járművek, a veterán autók valamint a fogyatékossággal élők mentesülhetnek.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet