BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nő a feszültség a Starbucks kávézóiban

Háromnapos sztrájkba kezdtek a Starbucks kávézólánc több mint 100 üzletében. A dolgozók így tiltakozzanak azért, mert a cég ellenzi, hogy szakszervezetet hozzanak létre - írja az Euronews.

2022. december 17. szombat, 16:47

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A dolgozók a vállalat szerintük etikátlan munkáltatói hozzáállása ellen is tiltakoznak a háromnapos munkabeszüntetéssel, mert a Starbucks vezetése úgy döntött, a szakszervezethez csatlakozó kávézóit bezárja.

Az elsőként 1971-ben megnyitott Seattle-i egységét is bezárta, miután a dolgozók egyetértettek a szakszervezeti törekvésekkel. A szakszervezet vezetői szerint a vállalat tárgyalni sem akar a kölcsönös megállapodásról, míg a Starbucks szerint a szakszervezet gátolja, hogy megállapodjanak - olvasható a portálon.

Egy hónapon belül ez volt a második legnagyobb tüntetés. Korábban szerte az Egyesült Államokban 110 kávézóban sztrájkoltak. A vállalat szerint az újabb tiltakozás ellenére a legtöbb üzlet ki tudott nyitni.

2021 végén a vállalathoz tartozó 9000 kávézóból több mint 260-ban döntöttek a szakszervezet alapítása mellett, hogy ezzel képviseljék a dolgozók érdekeit.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet