BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ursula von der Leyen fordulópontról beszélt az európai energiaszektor számára

Átadták az új görög-bolgár gázvezetéket, amely bekapcsolja Délkelet-Európát a déli gázkorridorba - írja az Euronews.

2022. október 2. vasárnap, 10:44

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hivatalosan is megnyitották az új görög-bolgár gázvezetéket. Az eseményen részt vett a bolgár elnök és ügyvezető miniszterelnök, az azeri, szerb és észak-macedón elnök, valamint a görög és román kormányfő és Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke.

Új éra kezdődött Bulgária és Délkelet-Európa számára. Mielőtt Oroszország megtámadta Ukrajnát, és energiaháborút indított Európa ellen, Bulgária még gázkészleteinek 80 százalékát Oroszországtól szerezte be. Ez a gázvezeték azonban a fordulópontot jelenti. Nem csak Bulgária, hanem a teljes európai energiaszektor számára

- mondta Ursula von der Leyen.

Az új vezeték közvetlenül a déli gázkorridorba kapcsolja be Bulgáriát, így kulcsfontosságú Délkelet-Európa energiaellátása szempontjából.

A 182 km hosszú vezeték 240 millió euróba került, és 3 milliárd köbméter gáz szállítására képes évente - olvasható a portálon.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet