BUX 140220.77 0,43 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lángoltak a sárga csekkek a nápolyi főtéren

Az olasz munkanélküliek által alapított November 7. mozgalom tagjai gyújtották fel pénteken rezsiszámláikat Nápoly belvárosában, mert nem tudják azokat befizetni.

2022. szeptember 3. szombat, 16:02

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az utcán gyújtották fel a rezsiszámláikat a nápolyi munkanélküliek – írja a 444

A munkanélküliek által alapított „November 7.” mozgalom aktivistái a magas energiaárak ellen tiltakoztak a legnagyobb Dél-Olaszországi városban: a nápolyi Piazza Matteotti téren borították lángba legfrissebb, jelentősen megemelkedett számláikat a mozgalom követői.

„Nem tudjuk kifizetni, és unjuk az üres ígéreteket. Közben a kiadásaink a korábbi háromszorosára nőttek" – mondták az olasz Fanpage portálnak a tiltakozók.

A „November 7-i munkanélküliek” és a „Cantiere 167” mozgalom által szervezett pénteki demonstráció a központi posta előtt kezdődött, később pedig a tömeg átvonult az éppen ülésező városi tanács székhelye elé.

Azt mondták, a demonstráció célja bemutatni, hogy egyre rosszabbak az életkörülményeik, egyre nagyobb a bizonytalanság, és nagyon megdrágultak az élelmiszerek is. Az új gáz- és villanyszámlák a tüntetők szerint kifizetethetetlenek.

A pékségek és a pizzériák vezetői már korábban is panaszkodtak az Olaszország-szerte magas rezsiszámlákra, néhány nappal korábban pedig Skócia fővárosában, Glasgowban volt hasonló tüntetés, ott a munkások lobbantották lángra a rezsiszámlákat – írja a Fanpage.

Vámosi Ágoston
Vámosi Ágoston

Ez is érdekelhet