BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emiatt szomorkodhatnak Romániában

Romániában messze elmarad az idegenforgalom az utolsó békeév, 2019 forgalmától. A nemzetközi szakmai szereztek azon aggódnak, hogy az általános infláció miatt az európai kisembereknek nem marad pénzük utazásra.

2022. július 14. csütörtök, 09:03

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A vártnál lényegesen gyengébb eredményeket ért el az idegenforgalom az év első öt hónapjában Romániában - írja a Maszol.

Az Európai Unió tagországainak turisztikai népszerűsítésével foglalkozó Európai Utazási Bizottság (ETC) legfrissebb adatai szerint Romániában a turisták száma 48 százalékkal kisebb volt, mint 2019 azonos időszakában. Ez az egyik legrosszabb adat az EU-ban.

A leggyorsabban egyelőre Bulgária látszik kilábalni a válságból, ahol a turisták száma csak nyolc százalékkal maradt el az 2019-es értéktől. Horvátországba 30, Szlovéniába pedig 37 százalékkal kevesebb látogató érkezett, mint a járvány előtti utolsó évben. Az EU-n kívüli országok közül Törökország kifejezetten jól teljesített, a lemaradás csupán 14 százalékos 2019-hez képest.

Háború közelébe nem mennek a turisták

A helyzet Lettországban a legrosszabb, ahol az év első öt hónapjában 63 százalékkal kevesebb turista fordult meg, mint 2019 azonos időszakában. Ennek a fő oka a háború, valamint az, hogy Lettország viszonylag közel van a konfliktusos zónához, határos Oroszországgal.

Az ETC arra számít, hogy az Európai Unióban idén a turisták száma 30 százalékkal lesz alacsonyabb, mint 2019-ben.

Európának minden tőle telhetőt meg kell tennie, hogy az utazás ne váljon elérhetetlenné az átlagember számára” – mondja Luis Araujo, az ETC elnöke.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet