BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Putyin szerint még csak most kezdték el a háborút

Vlagyimir Putyin orosz elnök, aki 134 napja háborút indított Ukrajna ellen, csütörtöki beszédében kijelentette, hogy Oroszország "csak most kezdte el". "Ma azt halljuk, hogy a csatatéren akarnak legyőzni minket. Hát mit lehet erre mondani? Próbálják meg" - mondta az orosz elnök, aki szerint a "nyugatot" terheli a felelősség az ukrajnai háború miatt.

2022. július 7. csütörtök, 23:25

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Putyin a parlamenti pártok vezetőivel tárgyalt csütörtökön, a beszédében azt mondta, a Nyugat háborúzik velük. "Már sokszor hallottuk, hogy a Nyugat az utolsó ukránig harcolni akar velünk. Ez tragédia az ukrán nép számára, de úgy tűnik, minden ebbe az irányba halad. De mindenkinek tudnia kell, hogy még semmit sem kezdtünk el komolyan" - mondta Putyin az Ukrajinszka Pravda híre szerint, amelyben a RIA Novosztyi hírügynökségre hivatkoznak.

"Ugyanakkor a béketárgyalásokat sem utasítjuk el, de akik elutasítják, azoknak tudniuk kell, hogy minél tovább megy (a háború), annál nehezebb lesz tárgyalni velünk" - fenyegetőzött tovább az orosz elnök.

Putyin szerint az Ukrajna elleni támadás fő célja a Donbasz védelme és "Oroszország biztonságának megerősítése" volt. (Az invázió megkezdése óta eltelt öt hónap alatt Oroszország többször is megváltoztatta a támadás "céljait".)

Az orosz elnök az Ukrajna elleni háborúért a Nyugatra és az Egyesült Államokra hárítja a felelősséget, és azt állítja, hogy a Nyugat már "vesztett", mert megkezdődött a "világrend amerikai típusú megbontása" - írta az ukrán portál.

Putyin szerint a NATO "mitikus terjeszkedése" volt az egyik oka annak, hogy Oroszország megszállta Ukrajnát. (Valójában a NATO nem vette fel a szövetségbe Ukrajnát, Putyin ukrajnai háborúja következtében bejelentkező Svédországot és Finnországot viszont felveszik - a szerk.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet