BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszatérhet a közelező maszkviselés Szerbiában

Van olyan szakértő Szerbiában, aki már most visszahozná a járványügyi intézkedések egy részét, szerinte őszre visszatér a járvány, mégpedig "igen jó erőben", újra rég nem látott szintre lökve a fertőzöttek számát.

2022. június 27. hétfő, 15:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jelenlegi járványhelyzet Szerbiában indokolttá teszi bizonyos intézkedések újbóli bevezetését, ilyen például a maszk kötelező viselése zárt térben, a tömegközlekedésben és az egészségügyi intézményekben, amit csak részben tartanak jelenleg tiszteletben – idézte a vajdasági Szabad Magyar Szó Slavica Plavsic tüdőspecialistát.

A szakértő szerint a helyzet még rosszabb lesz őszre, a nyári szabadságok után, az iskolakezdéskor és az időjárás rosszabbra fordulásával.

„A járvány sehol nem ért véget, csak 2-3 hónap nyugodtabb időszakunk volt. Sok európai országban növekszik a fertőzöttek, a kórházban ápoltak és az elhunytak száma. Szerbiában napról napra több ismét a fertőzött, ezért tekinthetünk erre úgy, hogy júniusban megkezdődött a járvány hetedik hulláma” – nyilatkozta dr. Slavica Plavsic, aki szerint az elkövetkező hét napban a napi új fertőzöttek száma Szerbiában meg fogja haladni az ezret.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet