BUX 138790.87 -0,51 %
OTP 44780 -0,31 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gázellátás: riasztási fokozat lépett életbe Németországban

Kihirdették csütörtökön Németországban a földgázellátási válsághelyzet második, riasztási fokozatát az Oroszországból érkező szállítások jelentős csökkenése miatt.

2022. június 23. csütörtök, 11:33

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Ukrajna ellen háborúzó Oroszország fegyverként használja az energiát, fel akarja hajtani az árakat, és megosztottságot akar előidézni az Ukrajna mellett kiálló országok körében - mondta Robert Habeck alkancellár, gazdasági miniszter berlini tájékoztatóján.

Moszkva ezért csökkentette a németországi földgázexportot, ami "külső sokkhatásként" gázellátási zavart okoz. A piac még képes a zavar kezelésére, az ellátás így biztosított, de "ha még nem is érezzük, gázválságban vagyunk" - mondta.

Az ellátás folyamatossága és a nyár "hamis biztonságérzetbe ringathat", de ezt nem szabad hagyni, tudomásul kell venni, hogy a helyzet súlyos, és a tél az idén sem marad el, ezért takarékoskodni kell, hogy minél több gázt tárolhassanak el a fűtési szezonra - tette hozzá.

A földgáz szűkös erőforrássá vált, az árak pedig "már most is magasak, és fel kell készülnünk a további emelkedésre" - mondta Robert Habeck.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet