BUX 140402.29 0,56 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Drágul az amerikai beutazás

Az Egyesült Államok vízummentességi programja 40 ország, közöttük Magyarország állampolgárai számára teszi lehetővé, hogy egyszerűsített módon lépjenek be, akkor, ha turisztikai vagy üzleti céllal legfeljebb 90 napra érkeznek. Ennek az elektronikus beutazási engedélyének eddig 14 dollár volt az ára, de csütörtöktől 21 dollárra emelkedik - írja az Airportal.

2022. május 25. szerda, 21:38

Fotó: Napi.hu / Szász Péter
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ESTA-t (Electronic System for Travel Authorization) a Vám- és Határőrség (CBP) fejlesztette ki az utazók előszűrésére. Legnagyobb előnye az, hogy pár perc alatt elvégezhető az igénylés folyamata, az eredmény általában fél óra alatt megérkezik, tehát mentesít a hosszadalmas vízumprocedúra alól.

Érvényes ESTA-engedély (avagy vízum) nélkül már az Egyesült Államokba tartó repülőgépre sem engedik felszállni az utasokat.

Az árváltozás május 26-án érvénybe lép, ekkortól 14 helyett 21 dollárt kell az igényléskor online befizetnie az utasnak.

Az új díj, amely egy 4 dolláros működési díjat is tartalmaz, 2027
szeptemberéig biztosan érvényben lesz. Az ESTA díja egyébként 7 éve,
2015 óta nem emelkedett.

Az ESTA-kérelmet az erre szolgáló hivatalos oldalon
kell intézni, és érdemes elkerülni az igénylésben segítséget ígérő,
közvetítő vagy csaló oldalakat, amelyek a legtöbb esetben jóval
drágábban kínálják a beutazási engedély megigénylését, sőt egyes
esetekben a személyes vagy kártyaadataink is rossz kezekbe kerülhetnek - hívja fel a figyelmet a portál.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet