BUX 138283.33 -0,87 %
OTP 44530 -0,87 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megjelent a magyar szál a szlovákiai olajadó ügyében

A Slovnaft magyar tulajdonosai és a magyar oligarchák érdekeinek kiszolgálásával vádolja a szlovák kormány egyik minisztere a másikat, mert az meg akarja vétózni azt az adót, amit a Slovnaft orosz olajon elért extraprofitjára vetnének ki.

2022. május 18. szerda, 13:15

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

„Megvétózzuk az új adónemet, megvétózzuk az adóemelést” – jelentette ki Richard Sulík szlovák gazdasági miniszter a pozsonyi Új Szó tudósítása szerint. Úgy gondolja, az új adó automatikusan az üzemanyagok árának emelkedését eredményezné, de ezt az olajfinomító vezetőségével kötött szóbeli megállapodásra hivatkozva Igor Matovič pénzügyminiszter visszautasítja. Veronika Remišová miniszterelnök-helyettes kijelentette, amennyiben az SaS megvétózza az adóemelést, ők tiszteletben tartják azt.

Matovič szerint Sulík hozzáállása a hazaárulás határát súrolja. „Azt nem teszik ingyen” – jelentette ki Matovič, majd hozzátette, hogy az SaS a magyar oligarchák érdekeit védi. A pénzügyminiszter kijelentette, az orosz olaj megadóztatásáról szóló javaslatát ennek ellenére is bemutatja majd a kormány ülésén.

„Ha Sulík vétózni akar, és a többi koalíciós partner közli, hogy csak azért engedünk elfolyni 300 millió eurót az állami költségvetésből, mert Sulík meg akarja védeni a Slovnaft magyarországi tulajdonosait, akkor a pénzügyminisztérium magyar mintára árszabályozást vezet be” – mondta Matovič.

A pénzügyminiszter kedden jelentette be, hogy javaslatot terjeszt be egy új adó bevezetésére, amely az orosz és a Brent nyersolaj ára közötti különbségre vonatkozna. A miniszter szerint a Slovnaft csak ezen a megnövekedett különbségen mintegy 100 millió eurót keres havonta. 

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet